| სიზუსტით: | 99,99999% |
ორსულობის დროს მამობის დასადგენად შეგიძლიათ ჩაატაროთ არაინვაზიური პრენატალური დნმ ტესტი ორსულობის მე-9 კვირიდან დაწყებული. ეს სრულიად უსაფრთხო ტესტი იძლევა შედეგებს 100%-მდე სიზუსტით. თუ არსებობს რამდენიმე სავარაუდო მამა, მაშინ ყოველ მომდევნოს ჩვენ გავაანალიზებთ მამობის დადგენაზე სრულიად უფასოდ. ორსულობის დროს მამობის დადგენაზე დნმ ტესტის შედეგის სიზუსტის უზრუნველსაყოფად ლაბორატორიაში ტარდება ორი პარალელური ანალიზი სპეციალისტთა სხვადასხვა ჯგუფის მიერ. შემდეგ შედეგები მოწმდება ლაბორატორიის გამგის ხელმოწერით და ბეჭდით.
- ბავშვის სქესის დადგენა — უფასოა (გარდა ძირითადი პანელისა)!
- დამატებითი მონაწილე — უფასო!
სავარაუდო მამისგან (მამებისგან) მშობიარობამდელი მამობის დადგენის ტესტისთვის შესაძლებელია დნმ-ის თითქმის ნებისმიერი მასალის (პირის ღრუს ნაცხი, თმა, ფრჩხილები, კბილის ჯაგრისი, სიგარეტი და ა.შ.) აღება შემდგომი ანალიზისთვის. დეტალური ჩამონათვალი აღწერილობებით იხილეთ აქ.
არაინვაზიური პრენატალური ტესტი (დაუნის სინდრომი და ა.შ.)
რა შემთხვევაში ტარდება დნმ ტესტი ორსულობის დროს მამობის დადგენაზე?
არსებობს მრავალი შესაძლო სიტუაცია, როდესაც ტარდება არაინვაზიური დნმ ტესტი ორსულობის დროს მამობის დადგენაზე. აქ მოცემულია მხოლოდ რამდენიმე მიზეზი ორსულობის დროს მამობის დადგენაზე დნმ ტესტის გასაკეთებლად:
- მამაკაცს ეჭვი ეპარება მომავალ ბავშვთან მის ბიოლოგიურ ნათესაურ კავშირში.
- ქალს ეჭვი ეპარება დაუბადებელი ბავშვისა და პოტენციური მამის (მამების) ბიოლოგიურ ნათესაურ კავშირში.
- რომელიმე ნათესავი არ არის დარწმუნებული ბავშვთან ნათესაური კავშირის არსებობაში.
- აუცილებელია ოფიციალური ექსპერტიზის დასკვნა, სასამართლო გენეტიკური ექსპერტიზა, სასამართლო დნმ ექსპერტიზის ჩატარება აუცილებელია ნებისმიერ სახელმწიფო ორგანოებში შემდგომი მიმართვისთვის (სასამართლო, მმაჩი, მეურვეობის ორგანოები, სამემკვიდრეო უფლებებში შესვლისათვის, სასამართლოში მონაწილე მხარეებს შორის ქონების გაყოფისა და ალიმენტის მისაღებად).
ლაბორატორიას, სადაც ტარდება დნმ ტესტი ორსულობის დროს მამობის დადგენაზე, გააჩნია სრული აკრედიტაცია და სერტიფიცირება.
როგორ ტარდება დნმ ტესტი ორსულობის დროს მამობის დადგენაზე
არაინვაზიური პრენატალური მამობის დადგენაზე დნმ ტესტის ჩასატარებლად საჭიროა შემდეგი დნმ-ის ნიმუშები:
- დედის ვენიდან აღებული და სპეციალურ სინჯარებში მოთავსებული სისხლი (შეიძლება ჩვენთან ჩაბარება).
- ლოყის ლორწოვანის ნაცხი დედისგან.
- ლოყის ლორწოვანის ნაცხი პოტენციური მამისგან ან თითქმის ნებისმიერი დნმ-ის მასალა (თმა, ფრჩხილები, კბილის ჯაგრისი, სიგარეტის ნამწვი და ა.შ.).
მამობის დადგენაზე დნმ ტესტი ორსულობის ადრეულ ვადაზე ხორციელდება სავარაუდო მამისა და ნაყოფის მარკერების შედარებით. პრენატალური მშობიარობამდელი დიაგნოსტიკის დროს ჩვენ გამოვყოფთ ნაყოფის გენეტიკურ მარკერებს და ვადარებთ მათ სავარაუდო მამის (მამების) დნმ პროფილს. ნაყოფის დნმ-ის ნიმუშის აღება ხდება დედის სისხლიდან. ანტიკოაგულანტთან ერთად სისხლის სინჯარებში მოთავსების შემდეგ სინჯარები გადააქვთ ცენტრიფუგაში. ცენტრიფუგირების შედეგად სისხლის პლაზმა გამოიყოფა დედის სისხლის წითელი უჯრედებისგან. მიღებული პლაზმიდან ხდება ნაყოფის დნმ-ის გამოყოფა.
მშობიარობამდე მამობის დადგენაზე დნმ ანალიზის ჩასატარებლად მონაწილეებისგან დნმ ნიმუშის აღების პროცესი სრულიად უმტკივნეულოა და დაახლოებით 4-6 წუთი სჭირდება. ძალიან ხშირად, დნმ ნიმუში, რომელიც გამოიყენება განსახილველ გენეტიკურ ტესტში, არის პირის ღრუს ნაცხი ბამბის ჩხირის გამოყენებით (ლოყის შიდა ბოკალური ეპითელიუმის ნიმუშის აღება), ან პოპულარულად ნერწყვის ტესტი (სტანდარტული დნმ ნიმუში).
სად გავაკეთოთ დნმ ტესტი მამობის დასადგენად ორსულობის დროს
ორსულობის დროს მამობის დადგენაზე დნმ ტესტის გაკეთება შესაძლებელია:
როგორ ხორციელდება ბავშვის დაბადებამდე მამობის დადგენაზე დნმ ტესტის ღირებულების გადახდა და შედეგების მიღება
დნმ ტესტი მამობის დასადგენად ორსულობის დროს თბილისი-ში
დნმ ლაბორატორია აკეთებს ნებისმიერ დნმ ტესტს ბავშვის დაბადებამდე მამობის დადგენაზე და წარმოადგენს ლიდერს მუცლად ყოფნის პერიოდში ჩატარებული დნმ ტესტების დარგში. ამის დამსახურებით, ჩვენ შეგვიძლია უზრუნველვყოთ ორსულობის დროს მამობის დადგენის ტესტის ყველაზე დაბალი ფასი თბილისი-ში. მამობის დადგენაზე დნმ ტესტი _ ეს ჩვენი სპეციალობაა!
უშუალოდ ჩვენთან დაკავშირებით, თქვენ მიიღებთ ბავშვის სქესის უფასო განსაზღვრას თბილისი-ში პრენატალური არაინვაზიური მამობის დადგენის ტესტის გავლისას.
ყველაზე მაღალტექნოლოგიური აღჭურვილობის, აპრობირებული მეთოდებისა და სამეცნიერო-ტექნიკური შემუშავებების წყალობით, პრენატალური მამობის დადგენის არაინვაზიური დნმ ტესტები ყოველდღიურად უფრო ხელმისაწვდომი ხდება, რაც არანაირად არ ამცირებს ანალიზის სანდოობას.
ჩვენი სპეციალისტები დაგეხმარებიან გაერკვეთ თქვენს კონკრეტულ სიტუაციაში. ამისათვის მიიღეთ უფასო კონსულტაცია და გაიარეთ დნმ ტესტი REG_PR]-ში ჩვენს ვებ-გვერდზე არსებული ფორმის შევსებით ან დარეკვით: +995 322 47 01 95 ტელეფონზე 24 საათის განმავლობაში.

| Цена: | 1999 лари |
Чтобы установить отцовство во время беременности, Вы можете провести неинвазивный пренатальный ДНК-тест начиная с 9-ой недели срока. Этот полностью безопасный тест дает точность результатов до 100%. Если есть несколько предполагаемых отцов, то каждого последующего мы проанализируем на установление отцовства абсолютно бесплатно. Для точности результата анализа ДНК на отцовство во время беременности в лаборатории проводится параллельно два анализа разными группами специалистов. Затем результаты заверяются подписью заведующего лабораторией и печатью.
- Определение пола ребенка – БЕСПЛАТНО (кроме базовой панели)!
- Дополнительный участник – БЕСПЛАТНО!
Для дородового теста на отцовство от предполагаемого отца (отцов) есть возможность взятия для дальнейшего анализа практически любого ДНК материала (ротовой мазок, волосы, ногти, зубная щетка, сигареты и т.д.). Подробный перечень с описанием смотрите тут.
Информационный ДНК-тест на отцовство
Неинвазивный пренатальный тест (синдром Дауна и т.д.)
Возможные причины для проведения ДНК-теста установление отцовства во время беременности
Есть много возможных ситуаций, при которых проводят неинвазивный ДНК анализ на определение отцовства во время беременности. Вот только некоторые причины сделать тест ДНК на установление отцовства во время беременности:
- Мужчина не уверен в своем биологическом родстве с будущим ребенком.
- Женщина сомневается в биологическом родстве будущего ребенка и потенциального отца (отцов).
- Кто-то из родственников ребенка сомневается в родстве с ним.
- Нужно официальное заключение, судебно-генетическая экспертиза, проведение судмед ДНК экспертизы для дальнейшего обращения в любые государственные органы (суд, ЗАГС, органы опеки, для вступления в права на наследство, раздел имущества между сторонами судебного разбирательства и получения алиментов).
Лаборатория, где делается ДНК-тест на отцовство при беременности, имеет полную аккредитацию и сертификацию.
Как сделать ДНК-тест на установление отцовства при беременности
Для выполнения ДНК анализа на неинвазивное дородовое определение отцовства требуются следующие образцы ДНК:
- Кровь матери, полученная из вены и помещенная в специальные пробирки (можно сдать у нас).
- От матери мазок со щеки.
- От потенциального отца мазок со щеки или практически любой ДНК материал (волосы, ногти, зубная щетка, окурки и т.д.).
Тест ДНК на отцовство на ранних сроках беременности происходит путем сравнения маркеров предполагаемого отца и плода. В пренатальной дородовой диагностике мы выделяем генетические маркеры плода и сравниваем их с ДНК профилем предполагаемого отца (отцов). Образец ДНК плода получают из крови матери. После помещения крови в пробирки с антикоагулянтом пробирки переносятся в центрифугу. В результате центрифугирования плазма крови отделяется от красных кровяных тел матери. Из полученной плазмы выделяют ДНК плода.
Процесс взятия пробы ДНК участников для проведения анализа ДНК на дородовое определение отцовства полностью безболезненный и занимает около 4-6 минут. Довольно часто образцом ДНК, который используют в рассматриваемом генетическом тесте является ротовой мазок, взятый при помощи ватной палочки (забор защечного буккального эпителия). В народе тест по слюне (стандартная проба ДНК).
Если не представляется возможным, по каким-то причинам, получение стандартного образца, есть возможность забора других образцов, которые называются нестандартными: кровь, окурки, волосы, любые биологические пятна и жидкости, ногти, столовые приборы, т.д. Подробный перечень с описанием смотрите тут.
Где сдать ДНК-тест установление отцовства во время беременности
Сдать ДНК-тест на установление отцовства при беременности возможно:
Как оплатить ДНК-тест на установление отцовства до рождения ребенка
ДНК-тест на установление отцовства во время беременности в Тбилиси
ДНК лаборатория делает тесты на определение отцовства до рождения ребенка и является лидером в области внутриутробных ДНК анализов. Благодаря этому мы можем предоставить самую низкую цену ДНК-теста на установление отцовства во время беременности в Тбилиси. ДНК-тест на отцовство – это наша специализация!
Обращаясь к нам напрямую, Вы получаете бесплатно определение пола ребенка при прохождении теста на пренатальное неивазивное установление отцовства в Тбилиси.
Благодаря использованию самого технологичного оборудования, проверенных методик и научно-технических разработок неинвазивные ДНК-тесты на дородовое установление отцовства с каждым днем становятся все более доступными, что ни в коем случае не снижает достоверность анализа.