სასწრაფო ექსპრეს დნმ ტესტი მამობის დადგენაზე ერთ დღეში თბილისი-ში
მოლეკულურ-გენეტიკური ცენტრი „DTL“ სპეციალიზირებულია დნმ-ით მამობის დადგენაზე და დნმ-ით ნათესაური კავშირის დადგენაზე. ჩვენ ვატარებთ როგორც სტანდარტულ დნმ ტესტს მამობის დადგენაზე, ასევე სასწრაფოდ დნმ ტესტს მამობის დადგენაზე, რომელიც სრულდება ერთ დღეში (8 საათში). ჩვენი ვადები მინიმალურია! თქვენ შეგიძლიათ მოგვაწოდოთ დნმ-ის ნიმუშები დილით (ან ჩააბაროთ ჩვენს კურიერს) და საღამოს მიიღებთ შედეგს! ანალიზი ტარდება დედის მონაწილეობის გარეშე, საჭიროა მხოლოდ სავარაუდო მამისა და ბავშვის ნიმუშები.
აღნიშნული დნმ კვლევის სიზუსტე ყველაზე მაღალია და 100%-ს აღწევს. მამობის დადგენაზე ექსპრეს დნმ ტესტის შედეგის აბსოლუტური სიზუსტისთვის, ლაბორატორია ატარებს ორ ტესტს პარალელურად სპეციალისტთა სხვადასხვა ჯგუფის მიერ. შემდეგ შედეგები მოწმდება ლაბორატორიის გამგის ხელმოწერით და ლაბორატორიის ბეჭდით.
სტანდარტული დნმ ტესტი მამობის დადგენაზე
რისთვის ტარდება სასწრაფო დნმ ტესტი მამობისა და ნათესაური კავშირის დადგენაზე?
არსებობს მრავალი სიტუაცია, როდესაც აუცილებელია მამობის და ნათესაური კავშირის დადგენა და დნმ ტესტის ჩატარება ერთ დღეში. აი რამდენიმე მათგანი:
- ახლო ნათესაური კავშირის დადგენა.
- შორეული ნათესაური კავშირის დადგენა.
- აუცილებელია ოფიციალური ექსპერტიზის დასკვნა, სასამართლო გენეტიკური ექსპერტიზა, სასამართლო-სამედიცინო დნმ ექსპერტიზის ჩატარება აუცილებელია ნებისმიერ სახელმწიფო ორგანოებში შემდგომი მიმართვისთვის (სასამართლო, მმაჩი, მეურვეობის ორგანოები, სამემკვიდრეო უფლებებში შესვლისათვის, სასამართლოში მონაწილე მხარეებს შორის ქონების გაყოფისა და ალიმენტის მისაღებად).
როგორ გავაკეთოთ სასწრაფო დნმ ტესტი მამობისა და ნათესაური კავშირის დადგენაზე
სასწრაფო დნმ ანალიზის ჩასატარებლად მონაწილეებისგან დნმ ნიმუშის აღების პროცესი სრულიად უმტკივნეულოა და დაახლოებით 4-6 წუთი სჭირდება. ძალიან ხშირად, დნმ ნიმუში, რომელიც გამოიყენება განსახილველ გენეტიკურ ტესტში, არის პირის ღრუს ნაცხი ბამბის ჩხირის გამოყენებით (ლოყის შიდა ბოკალური ეპითელიუმის ნიმუშის აღება), ან პოპულარულად ნერწყვის ტესტი (სტანდარტული დნმ ნიმუში).
სად გავაკეთოთ სასწრაფო დნმ ტესტი მამობისა და ნათესაური კავშირის დადგენაზე
მამობისა და ნათესაური კავშირის დადგენაზე სასწრაფო დნმ ტესტი შეიძლება ჩატარდეს შემდეგი გზებით:
როგორ ხორციელდება მამობისა და ნათესაური კავშირის დადგენაზე სასწრაფო დნმ ტესტის ღირებულების გადახდა და შედეგების მიღება
სასწრაფო დნმ ტესტი მამობისა და ნათესაური კავშირის დადგენაზე თბილისი-ში (ექსპრეს დნმ ტესტი)
არსებობს სიტუაციები, როდესაც არ არის ლოდინის დრო ან უბრალოდ ლოდინის სურვილი, ასეთ შემთხვევებში შეიძლება აუცილებელი გახდეს მამობის ან ნათესაური კავშირის სასწრაფოდ განსაზღვრა. ვინაიდან ხანგრძლივი ლოდინი, 3-4 დღეც კი შეიძლება აისახოს ნერვულ სისტემაზე და ზოგჯერ ფინანსურ მდგომარეობაზეც კი. რა ღირს სასწრაფო დნმ ტესტი? ჩვენ ვატარებთ მამობის დადგენის სასწრაფო ექსპრეს დნმ ტესტს თბილისი-ში უმოკლეს დროში, 8 საათის განმავლობაში! ანალიზი ტარდება დედის მონაწილეობის გარეშე, საჭიროა მხოლოდ სავარაუდო მამისა და ბავშვის ნიმუშები.
ლაბორატორიას გააჩნია მაღალტექნოლოგიური აღჭურვილობა და მამობისა და ნათესაური კავშირის დადგენის მრავალწლიანი მუშაობით დადასტურებული მეთოდები და პროტოკოლები, მაგრამ ეს არ არის ის მთავარი ფაქტორი, რის გამოც ჩვენი ლაბორატორია არის ნომერ პირველი საქართველოში დნმ-ის ტესტების ჩატარებაში. რაც მთავარია, ჩვენ მუშაობენ საერთაშორისო დონის სპეციალისტები დნმ ტესტირების სფეროში მრავალწლიანი გამოცდილებით.
ჩვენი სპეციალისტები დაგეხმარებიან გაერკვეთ თქვენს კონკრეტულ სიტუაციაში. ამისათვის მიიღეთ უფასო კონსულტაცია და გაიარეთ მამობის დადგენის დნმ ტესტი თბილისი-ზე ჩვენს ვებ-გვერდზე არსებული ფორმის შევსებით ან დარეკვით ტელეფონზე: +995 322 47 01 95 24 საათის განმავლობაში.

Срочный ДНК-тест на отцовство и родство в Тбилиси (Экспресс ДНК-тест)
Молекулярно-генетический центр «ДТЛ» специализируется на установлении отцовства по ДНК и установлении родства по ДНК. Мы проводим как стандартный тест ДНК на отцовство, так и срочный ДНК анализ на отцовство, который выполняется в течение дня (за 8 часов).
Наши сроки являются минимальными! Вы можете утром принести нам образцы ДНК (или сдать их нашему курьеру) и уже к вечеру получите результат! Анализ проводится без участия матери, нужны только образцы предполагаемого отца и ребенка.
Точность этого ДНК исследования высочайшая и достигает 100%. Для абсолютной точности результата экспресс ДНК-тест для определения отцовства лаборатория проводит параллельно два теста разными группами специалистов. Затем результаты заверяются подписью заведующего лабораторией и печатью лаборатории.
Стандартный ДНК-тест на отцовство
699 лари
Для чего проводят срочный ДНК-тест на отцовство и родство
მამობის დადგენა
Существует много ситуаций, при которых требуется установить отцовство или родство и сделать ДНК-тест за день, вот некоторые из них:
• Женщина сомневается, кто именно из мужчин приходится настоящим отцом её ребенка.
• Определение близкого родства.
• Определение дальнего родства.
• Назначение опекунства.
• Необходимо официальное заключение, судебно-генетическая экспертиза, проведение судебно-медицинской ДНК экспертизы для дальнейшего обращения в любые государственные органы (суд, ЗАГС, органы опеки, для вступления в права на наследство, раздела имущества между сторонами судебного разбирательства и получения алиментов).
Лаборатория имеет полную аккредитацию и сертификацию. Заключения являются подробными и развернутыми. Генетическая экспертиза ДНК становится основным доказательством в судебных спорах и принимается всеми судами и государственными учреждениями Грузии.
Как сделать срочный ДНК анализ на отцовство и родство
Процесс взятия проб ДНК у участников анализа для проведения срочного ДНК-теста полностью безболезнен и занимает около 4-6 минут. Довольно часто образцом ДНК, который используют в рассматриваемом генетическом тесте, является ротовой мазок при помощи ватной палочки (забор защечного буккального эпителия), в народе – «тест по слюне» (стандартная проба ДНК).
Где сдать срочный ДНК-тест на отцовство и родство
Сдать срочный тест ДНК на отцовство или родство возможно следующими способами:
Как оплатить срочный ДНК-тест на отцовство или родство и получить результат
Срочный ДНК-тест на отцовство и родство в Тбилиси
Бывают ситуации, когда ждать нет возможности или просто нет желания. В таких случаях может возникнуть необходимость срочно определить отцовство или родство по ДНК. Ведь долгое ожидание, даже 3-4 дня, может сказаться на нервах, а иногда и на материальном положении. Сколько стоит срочный ДНК-тест? Мы проводим срочный экспресс ДНК-тест на отцовство в Тбилиси по низкой стоимости и в самые кратчайшие сроки, за 8 часов! Анализ проводится без участия матери, нужны только образцы предполагаемого отца и ребенка.
Лаборатория имеет высокотехнологичное оборудование и проверенные многими годами работы методики и протоколы для проведения экспертизы на отцовство и родство, но даже не это является главным фактором того, почему наша лаборатория является №1 в Грузии в проведении тестов ДНК. А главным является то, что у нас работают специалисты международного уровня, обладающие многолетним опытом в области ДНК-тестирования.
Наши специалисты помогут разобраться в Вашей конкретной ситуации. Для этого получите бесплатную консультацию и пройдите ДНК-тест на отцовство в Тбилиси, заполнив форму на нашем сайте или позвонив по телефону: +995 322 47 01 95 круглосуточно.