• წინასასამართლო დნმ ტესტი ნათესაობის დასადგენად (წინასასამართლო გენეტიკური ექსპერტიზა ნათესაობის დასადგენად)
წინასასამართლო დნმ ტესტი ნათესაობის დასადგენად (წინასასამართლო გენეტიკური ექსპერტიზა ნათესაობის დასადგენად)
ჩვენს დნმ ლაბორატორიაში თქვენ შეგიძლიათ დაადგინოთ ნათესაური კავშირი წინასასამართლო წესით. მეთოდის სიზუსტე აღწევს 99,99999%-ს, რაც სრულად აკმაყოფილებს და აღემატება კიდეც ნათესაობის წინასასამართლო დადგენის აუცილებელ პარამეტრს. მოცემული მომენტისთვის ეს არის ყველაზე ზუსტი მეთოდი ყველა არსებულიდან. ჩვენ ვატარებთ წინასასამართლო გენეტიკურ ექსპერტიზას ნათესაობის დადგენაზე დაღესტნის კანონმდებლობის მკაცრი შესაბამისობით და ყველა პროცესუალური ნორმატივების დაცვით. გენეტიკური ექსპერტიზის შედეგად მომზადდება სრული ექსპერტიზის დასკვნა.
ეს არის მრავალგვერდიანი აკინძული დოკუმენტი, რომელიც შეიცავს სასამართლოსთვის აუცილებელ ყველა ინფორმაციას, რომელიც მოწმდება ლაბორატორიის ბეჭდით და გენეტიკური ექსპერტის ხელმოწერით. წინასასამართლო ნათესაობის დასადგენად გაიარეთ დნმ ტესტი და მიიღეთ მზა იურიდიული დოკუმენტი სასამართლოში წარსადგენად.
ჩვენი სასამართლო გენეტიკური დასკვნები მიიღება დაღესტნის ყველა სასამართლოს მიერ.
ნათესაობის სასამართლო წესით დადგენა
საინფორმაციო დნმ ტესტი ნათესაობის დასადგენად
რა შემთხვევაში ტარდება წინასასამართლო დნმ ანალიზი ნათესაობის დადგენაზე
არსებობს მრავალი სიტუაცია, როდესაც აუცილებელია დნმ ტესტის ჩატარება მამობის დასადგენად სასამართლოსთვის. შესაძლებელია სასამართლოს მიმართვის მიღების გარეშე დამოუკიდებლად მოახდინოთ წინასასამართლო ექსპერტიზის პროცედურის ინიცირება. აქ მოყვანილია მხოლოდ რამდენიმე მიზეზი წინასასამართლო ნათესაობის დადგენის დნმ ტესტის ჩასატარებლად:
• აუცილებელია ოფიციალური დასკვნა სასამართლოში წარსადგენად;
• სამკვიდროს მიღების საქმეებთან დაკავშირებით დავების დროს;
• მოქალაქეობის მისაღებად ან იმიგრაციისთვის;
• ალიმენტის მისაღებად ან სხვა საოჯახო დავების გადასაწყვეტად;
• მამობის დადგენის შესახებ დავის გადასაწყვეტად, როდესაც ბიოლოგიური მამა მიუწვდომელია;
• მამის მხრიდან ბავშვის ერთ-ერთი ნათესავი არ არის დარწმუნებული ბავშვთან ნათესაურ კავშირში.
ნათესაური კავშირის მაგალითები, რომლებიც შეიძლება დადგენილი იქნეს წინასასამართლო გენეტიკური ექსპერტიზის ჩატარებისთვის:
• ბებიის ან/და ბაბუის ნათესაური კავშირი შვილიშვილთან;
• ბიძის ან/და დეიდის ნათესაური კავშირი ძმისშვილთან ან/და დისშვილთან;
• ნათესაური კავშირი ძმასთან და/ან დასთან (ღვიძლი დედმამიშვილები, ნახევარდა, ნახევარძმა);
• ტყუპების ტესტი (ერთი კვერცხუჯრედიდან, სხვადასხვა კვერცხუჯრედიდან);
• ნათესაური კავშირი ქალის ხაზით;
• ნათესაური კავშირი მამაკაცის ხაზით;
• ბიძაშვილი, მეორე რიგის ბიძაშვილი და ა.შ. ნათესაური კავშირი
დნმ ლაბორატორია სრულად არის აკრედიტირებული და სერტიფიცირებული. ჩვენი დასკვნები სრული და განვრცობილია. გენეტიკური დნმ ექსპერტიზა ხდება მთავარი მტკიცებულება სამართლებრივ დავებში და მიიღება დაღესტნის ყველა სასამართლოსა და სახელმწიფო დაწესებულებების მიერ.
ვის შეუძლია დნმ-ის ტესტის ინიცირება წინასასამართლო ნათესაობის დადგენაზე
წინასასამართლო ნათესაობის დადგენაზე დამოუკიდებლად დნმ ანალიზის დაწყება და სასამართლოსთვის ექსპერტიზის დასკვნის მიღება შეუძლიათ:
• სასამართლო ტესტის ნებისმიერი სრულწლოვან მონაწილეს
• არასრულწლოვანი ბავშვის ნებისმიერ მშობელს
• არასრულწლოვანი ბავშვის კანონიერ მეურვეს
• ზოგიერთ შემთხვევაში სასამართლოსთვის დნმ ანალიზის ინიციატორები შეიძლება იყვნენ ტესტის მონაწილის ნათესავები
• ზოგიერთ შემთხვევაში, თავად სასამართლომ შეიძლება დანიშნოს გენეტიკური ტესტი სასამართლო წესით მამობის დადგენაზე.
როგორ გავაკეთოთ დნმ ტესტი ნათესაური კავშირის დასადგენად სასამართლოსთვის
სად ტარდება წინასასამართლო დნმ ანალიზი ნათესაური კავშირის დადგენაზე
ნათესაური კავშირის დადგენაზე დნმ ტესტის ჩატარება შესაძლებელია:
როგორ ხორციელდება სასამართლოსთვის ნათესაური კავშირის დადგენაზე დნმ ტესტის ღირებულების გადახდა და შედეგების მიღება
ნათესაური კავშირის დადგენაზე დნმ ტესტი სასამართლოსთვის თბილისი
ჩვენ ვატარებთ გენეტიკურ დნმ ანალიზს ნათესაური კავშირის დადგენაზე, სასამართლოსთვის აუცილებელი პროტოკოლისა და მეთოდოლოგიის სრული დაცვით. ხორციელდება პროცესის ყველა მონაწილის ფოტოგადაღება და იდენტიფიცირება. დგება ბიოლოგიური მასალის აღების ოქმი. ყველა დოკუმენტი ხელმოწერილი და დალუქულია. დნმ ლაბორატორიის თანამშრომლებს გააჩნიათ სრული კვალიფიკაცია წინასასამართლო სამედიცინო გამოკვლევების ჩასატარებლად. ჩვენ თვეში ათასობით დნმ ტესტს ვატარებთ სხვადასხვა სახის ნათესაური კავშირის დადგენაზე, და ეს გვაქცევს ლიდერად დნმ ტესტების დარგში. ამის წყალობით, ჩვენ შეგვიძლია შემოგთავაზოთ ყველაზე დაბალი ღირებულება თბილისი-ში დნმ ანალიზის, როგორც სასამართლო გენეტიკური ექსპერტიზის გაფორმებისთვის.
დნმ ექსპერტიზა ჩვენი სპეციალიზაციაა!
უშუალოდ ჩვენთან, ჩვენს ლაბორატორიასთან დაკავშირებით, შეგიძლიათ დარწმუნებული იყოთ, რომ იღებთ ყველაზე დაბალ ღირებულებას თბილისი-ში ნათესაური კავშირის დადგენაზე.
ყველაზე უახლესი აღჭურვილობის გამოყენების, დადასტურებული მეთოდებისა და სამეცნიერო-ტექნიკური შემუშავებების გამოყენების წყალობით, ჩვენ შეგვიძლია ჩავატაროთ წინასასამართლო დნმ ტესტები ნათესაური კავშირის დადგენაზე დამატებითი მონაწილეების მონაწილეობის გარეშე (მაგალითად, ბებიასა და შვილიშვილს შორის ურთიერთობის დადგენის შემთხვევაში 99,9999% სიზუსტისთვის საკმარისია მხოლოდ ბებიისა და შვილიშვილის დნმ ნიმუშების წარდგენა).
ჩვენი სპეციალისტები დაგეხმარებათ გაერკვეთ თქვენს კონკრეტული სიტუაციაში. ამისათვის მიიღეთ უფასო კონსულტაცია და გაიარეთ დნმ ტესტი თბილისი-ში, ჩვენს ვებ-გვერდზე არსებული ფორმის შევსების გზით ან ტელეფონზე: +995 322 47 01 95 დარეკვით 24 საათის განმავლობაში.
წინასწარი დნმ ტესტი მამობისა და ნათესაური კავშირის დასადგენად (წინასასამართლო გენეტიკური ექსპერტიზა)
მამობისა და ნებისმიერი სხვა ნათესაური კავშირის სასამართლო დადგენისთვის შეგიძლიათ ჩაატაროთ სასამართლო გენეტიკური ექსპერტიზა მამობისა და ნათესაური კავშირის დადგენაზე. მოცემული მომენტისთვის ეს არის ყველაზე ზუსტი მეთოდი ყველა არსებულიდან. ამ მეთოდის სიზუსტე 99,999999%-ს აღწევს. დნმ ტესტი მამობის სასამართლო წესით დადგენისთვის ტარდება დაღესტნის კანონმდებლობის მკაცრი შესაბამისობით და ყველა პროცედურული ნორმატივის დაცვით. გენეტიკური ექსპერტიზის შედეგად მომზადდება სრული ექსპერტიზის დასკვნა. ეს არის მრავალგვერდიანი აკინძული დოკუმენტი, რომელიც შეიცავს სასამართლოსთვის საჭირო ყველა ინფორმაციას, რომელიც დამოწმებულია ლაბორატორიის ბეჭდით და გენეტიკური ექსპერტის ხელმოწერით. ჩვენი სასამართლო გენეტიკური დასკვნები მიიღება ყველა სასამართლოს მიერ.

Досудебный ДНК-тест на установление родства (досудебная генетическая экспертиза на родство) в Тбилиси
В нашей ДНК лаборатории Вы можете установить родство в досудебном порядке. Точность метода достигает 99,99999%, что полностью соответствует и даже превышает необходимый параметр для досудебного установления родства. На данный момент это самый точный метод из всех существующих.
Мы проводим досудебную генетическую экспертизу на родство в строгом соответствии с законодательством Грузии и с соблюдением всех процессуальных нормативов. В результате генетической экспертизы будет подготовлено полное экспертное заключение. Это многостраничный прошитый документ, содержащий всю необходимую для суда информацию, который заверяется печатью лаборатории и подписью эксперта-генетика. Сделайте ДНК-тест на досудебное установление родства и получите готовый юридический документ для предоставления в суд. Наши судебно-генетические заключения принимаются всеми судами Грузии.
Информационный ДНК-тест на родство
В каких случаях проводят ДНК анализ на досудебное установление родства
Существует много ситуаций, при которых требуется сделать ДНК-тест на определение отцовства для суда. Можно, не получая направления суда, самостоятельно инициировать процедуру досудебной экспертизы. Вот только некоторые причины сделать тест ДНК на досудебное установление родства:
- Необходимо официальное заключение для предоставления в суд;
- В спорах по делам получения наследства;
- Для получения гражданства или для иммиграции;
- Для получения алиментов или решения других споров в семье;
- Решить споры об установлении отцовства, если биологический отец недоступен;
- Кто-то из родственников ребенка со стороны отца не уверен в родстве с ребенком.
Примеры родства, которые могут быть установлены для проведения досудебной генетической экспертизы:
- Родство бабушки или/и дедушки с внуком или/и внучкой;
- Родство дяди или/и тети с племянником или/и племянницей;
- Родство с братом или/и сестрой (сиблинги, полусиблинги);
- Близнецовый тест (однояйцевые, разнояйцевые);
- Родство по женской линии;
- Родство по мужской линии;
- Двоюродное, троюродное и т.д. родство.
ДНК лаборатория имеет полную аккредитацию и сертификацию. Наши заключения являются полными и развернутыми. Генетическая экспертиза ДНК становится основным доказательством в судебных спорах и принимается всеми судами и государственными учреждениями Грузии.
Кто может инициировать ДНК-тест на досудебное установление родства
Самостоятельно начать ДНК анализ на досудебное определение родства и получить экспертное заключение для суда могут:
- Любой совершеннолетний участник судебного теста
- Любой из родителей несовершеннолетнего ребенка
- Официальный опекун несовершеннолетнего ребенка
- В некоторых случаях инициаторами выполнения ДНК анализа для суда могут быть родственники участника теста
- В некоторых случаях назначить генетический тест на судебное определение отцовства может сам суд
Как сделать ДНК-тест на родство для суда
Процесс взятия пробы ДНК участников для проведения анализа ДНК на родство полностью безболезненна и занимает около 4-6 минут. Довольно часто образцом ДНК, который используют в рассматриваемом генетическом тесте является ротовой мазок при помощи ватной палочки (забор защечного буккального эпителия), в народе тест по слюне (стандартная проба ДНК)
Где сдать ДНК-тест для досудебного установления родства
Сдать ДНК-тест на установление родства возможно :
Как оплатить ДНК-тест на родство для суда и получить результаты
ДНК-тест на родство для суда в Тбилиси
Мы проводим генетический ДНК анализ на установление родства в полном соответствии с протоколом и методикой, необходимой для суда. Все участники процесса фотографируются, идентифицируются. Составляется протокол забора биологического материала. Все документы подписываются и опечатываются. Сотрудники ДНК лаборатории полностью квалифицированы для выполнения досудебной медицинской экспертизы. Мы проводим тысячи ДНК экспертиз в месяц на установление различного родства, и это делает нас лидером в области ДНК-тестов. Благодаря этому мы можем предоставить самую низкую стоимость на оформление ДНК анализа в качестве судебно-генетической экспертизы в Грузии. ДНК экспертиза – это наша специализация!
Благодаря использованию самого современного оборудования, проверенных методик и научно-технических разработок досудебные ДНК-тесты для установления родства мы можем проводить без участия дополнительных участников (например, в случае определения родства между бабушкой и внуком для точности 99,9999% достаточно только предоставить ДНК образцы от бабушки и внука).
Досудебный ДНК-тест на установление отцовства и родства (досудебная генетическая экспертиза)
Для судебного установления отцовства и любого другого родства, Вы можете провести судебно-генетическую экспертизу на отцовство или родство. На данный момент — это самый точный метод из всех существующих. Точность этого метода достигает 99,999999%. ДНК-тест на судебное установление отцовства проводится в строгом соответствии с законодательством Грузии и с соблюдением всех процессуальных нормативов.
В результате генетической экспертизы будет подготовлено полное экспертное заключение. Это многостраничный прошитый документ, содержащий всю необходимую для суда информацию, который заверяется печатью лаборатории и подписью эксперта-генетика. Наши судебно-генетические заключения принимаются всеми суда.