დნმ ტესტი დედობის დადგენაზე
მოლეკულურ-გენეტიკური ცენტრი «DTL» სპეციალიზირებულია დედობისა და ყველა სახის ნათესაური კავშირის დადგენაზე. ბიოლოგიური დედობის დასადგენად, შეგიძლიათ ჩაატაროთ დნმ ტესტი დედობის დადგენაზე. ამ დროისთვის, ეს არის ყველაზე ზუსტი მეთოდი ყველა არსებულიდან. აღნიშნული მეთოდის სიზუსტე დედობის დადგენისას 99,999999%-ს აღწევს. დედობის დადგენაზე დნმ ანალიზის შედეგის აბსოლუტური სიზუსტისთვის ლაბორატორია ატარებს ორ პარალელურ ანალიზს სპეციალისტთა სხვადასხვა ჯგუფის მიერ. შემდეგ შედეგები მოწმდება ლაბორატორიის გამგის ხელმოწერით და ბეჭდით.
რა შემთხვევაში ტარდება დნმ ტესტი დედობის დადგენაზე?
არსებობს მრავალი სიტუაცია, როდესაც აუცილებელია დედობის დადგენის დნმ ტესტის ჩატარება, აი რამდენიმე მათგანი:
- დედობის დადგენა, თუ არსებობს ეჭვი ბავშვთან ბიოლოგიურ ნათესაურ კავშირზე.
- ნათესაური კავშირის დადგენა.
- ეროვნების დადგენა.
- აუცილებელია ოფიციალური ექსპერტიზის დასკვნა, სასამართლო-გენეტიკური ექსპერტიზა, სასამართლო-სამედიცინო დნმ ექსპერტიზის ჩატარება ნებისმიერ სახელმწიფო ორგანოში შემდგომი მიმართვისთვის (სასამართლო, მმაჩი, მეურვეობის ორგანოები, სამემკვიდრეო უფლებებში შესვლისათვის, სასამართლოში მონაწილე მხარეებს შორის ქონების გაყოფისა და ალიმენტის მისაღებად).
როგორ გავაკეთოთ დნმ ტესტი დედობის დადგენაზე
დედობის დადგენაზე დნმ ანალიზის ჩასატარებლად მონაწილეებისგან დნმ ნიმუშის აღების პროცესი სრულიად უმტკივნეულოა და დაახლოებით 4-6 წუთი სჭირდება. ძალიან ხშირად, დნმ ნიმუში, რომელიც გამოიყენება განსახილველ გენეტიკურ ტესტში, არის პირის ღრუს ნაცხი ბამბის ჩხირის გამოყენებით (ლოყის შიდა ბოკალური ეპითელიუმის ნიმუშის აღება), ან პოპულარულად ნერწყვის ტესტი (სტანდარტული დნმ ნიმუში).
სად გავაკეთოთ დნმ ტესტი დედობის დადგენაზე
დედობის დადგენაზე დნმ ტესტი შეიძლება ჩატარდეს შემდეგი გზებით:
როგორ ხორციელდება დედობის დადგენაზე დნმ ტესტის ღირებულების გადახდა და შედეგების მიღება
დნმ ტესტი დედობის დადგენაზე თბილისი-ში
არსებობს სხვადასხვა სიტუაციები, როდესაც აუცილებელია დედობის დადგენა დნმ-ის მიხედვით. ანალიზი შეიძლება განხორციელდეს ანონიმურად (ანალიზში მონაწილეთა პირადობის დადასტურების გარეშე), ასევე შეიძლება განხორციელდეს სასამართლო მიზნებისთვის პროცესის ყველა მონაწილის სრული იდენტიფიცირებით.
ლაბორატორიას გააჩნია მაღალტექნოლოგიური აღჭურვილობა თბილისი-ში დედობის დადგენის დნმ ანალიზის ჩასატარებლად, მაგრამ ეს არ არის ის მთავარი ფაქტორი, რის გამოც ჩვენი ლაბორატორია არის ნომერ პირველი საქართველოში დნმ-ის ტესტების ჩატარებაში. რაც მთავარია, ჩვენთან მუშაობენ საერთაშორისო დონის სპეციალისტები ნათესაური კავშირის დასადგენად დნმ ტესტირების სფეროში მრავალწლიანი გამოცდილებით.

• ДНК-тест на установление материнства
Молекулярно-генетический центр «ДТЛ» специализируется в области установления материнства и родства всех видов. Для того чтобы установить биологическое материнство, Вы можете провести тест ДНК на определение материнства. На данный момент — это самый точный метод из всех существующих. Точность этого метода достигает 99,999999% при подтверждение материнства. Для абсолютной точности результата анализ ДНК на материнство, лаборатория проводит параллельно два анализа разными группами специалистов. Затем результаты заверяются подписью заведующего лабораторией и печатью.
499 лари
В каких случаях проводят ДНК анализ на установление материнства
Существует много ситуаций, при которых требуется сделать ДНК тест на установление материнства, вот некоторые из них:
• Установление материнства, если есть сомнения в биологическом родстве с ребенком.
• Определение родства.
• Назначение опекунства.
• Установление национальности.
• Необходимо официальное экспертное заключение, судебно-генетическая экспертиза, проведение судмед экспертизы ДНК для дальнейшего обращения в любые государственные органы (суд, ЗАГС, органы опеки, для вступления в права на наследство, раздел имущества между сторонами судебного разбирательства и получения алиментов).
Как сделать ДНК тест установление материнства
Процесс взятия пробы ДНК участников для проведения анализа ДНК на материнство полностью безболезненна и занимает около 4-6 минут. Довольно часто образцом ДНК, который используют в рассматриваемом генетическом тесте является ротовой мазок при помощи ватной палочки (забор защечного буккального эпителия), в народе тест по слюне (стандартная проба ДНК)
Если не представляется возможным, по каким-то причинам, получение стандартного образца, есть возможность забора других образцов, которые называются Нестандартные образцы: кровь, окурки, волосы, любые биологические пятна и жидкости, ногти, столовые приборы, т.д. Подробный перечень с описанием смотрите тут.
Где сдать ДНК на установление материнства
Сдать ДНК тест на установление материнства возможно:
Как оплатить ДНК тест установление материнства и получить результат
ДНК тест установление материнства в Тбилиси
Существуют разные ситуации, когда требуется установить материнство по ДНК. Анализ может проводиться анонимно (без подтверждения личностей участников анализа), а также может быть исполнен для судебных целей с полной идентификацией всех участников процесса.
Лаборатория имеет высокотехнологичное оборудование для проведения ДНК анализа на установление материнства в Тбилиси, но даже не это является главным фактором того, почему наша лаборатория является №1 в Грузии в проведении тестов ДНК. А главным является то, что у нас работают специалисты международного уровня, обладающие многолетним опытом в области ДНК тестов на определение родства.