დნმ ტესტი ნათესაური კავშირის დადგენაზე ბიძა (დეიდა) – ძმისშვილი (დისშვილი)
მოლეკულურ-გენეტიკური ცენტრი «DTL» ატარებს გენეტიკურ დნმ ტესტს ნათესაური კავშირის დადგენაზე ბიძა (დეიდა) – ძმისშვილი (დისშვილი). ჩვენი დნმ ტესტი ნათესაური კავშირის დადგენაზე ადგენს ნათესაურ კავშირებს (ნათესაობას) ახლო და შორეულ სავარაუდო ნათესავებს შორის.
ჩვენ ვიყენებთ უამრავ უნიკალურ აუტოსომურ მარკერს, ან Y ქრომოსომის ტესტს ან მტდნმ ტესტს, თითოეული კონკრეტული შემთხვევის მიხედვით. ვინაიდან სხვადასხვა სიტუაცია მოითხოვს სხვადასხვა მეთოდის გამოყენებას.
დნმ ანალიზი ბიძას (დეიდას) – ძმისშვილს (დისშვილს) შორის ნათესაური კავშირის დასადგენად ადრე აუცილებელი იყო ტესტის დამატებითი მონაწილეების არსებობა. ლაბორატორია იყენებს დნმ-ის კვლევის ყველაზე თანამედროვე მეთოდებსა და პროტოკოლებს თავის ანალიზებში, რის წყალობითაც არ მოითხოვება დამატებითი მონაწილეების არსებობა, და არსებობს უდიდესი სიზუსტის მიღწევის საშუალება.
რა შემთხვევაში ტარდება დნმ ტესტი ნათესაური კავშირის დადგენაზე ბიძა (დეიდა) – ძმისშვილი (დისშვილი)
არსებობს მრავალი სიტუაცია, როდესაც აუცილებელია დნმ ტესტის ჩატარება ნათესაური კავშირის დადგენაზე ბიძა (დეიდა) – ძმისშვილი (დისშვილი), აი რამდენიმე მათგანი:
- მამობის დადგენა, თუ არ არის კავშირი სავარაუდო მამასთან.
- ახლო ნათესაური კავშირის დადგენა.
- შორეული ნათესაური კავშირის დადგენა.
- ეროვნების დადგენა.
- აუცილებელია ოფიციალური ექსპერტიზის დასკვნა, სასამართლო-გენეტიკური ექსპერტიზა, სასამართლო-სამედიცინო დნმ ექსპერტიზის ჩატარება ნებისმიერ სახელმწიფო ორგანოში შემდგომი მიმართვისთვის (სასამართლო, მმაჩი, მეურვეობის ორგანოები, სამემკვიდრეო უფლებებში შესვლისათვის, სასამართლოში მონაწილე მხარეებს შორის ქონების გაყოფისა და ალიმენტის მისაღებად).
ლაბორატორია სრულად არის აკრედიტირებული და სერტიფიცირებული. ჩვენი დასკვნები სრული და განვრცობილია. გენეტიკური დნმ ექსპერტიზა ხდება მთავარი მტკიცებულება სამართლებრივ დავებში და მიიღება საქართველოს ყველა სასამართლოსა და სახელმწიფო დაწესებულებების მიერ.
როგორ გავაკეთოთ დნმ ტესტი ნათესაური კავშირის დადგენაზე ბიძა (დეიდა) – ძმისშვილი (დისშვილი)
ნათესაური კავშირის დადგენაზე ბიძას (დეიდას) და ძმისშვილს (დისშვილს) შორის დნმ ანალიზის ჩასატარებლად მონაწილეებისგან დნმ ნიმუშის აღების პროცესი სრულიად უმტკივნეულოა და დაახლოებით 4-6 წუთი სჭირდება. ძალიან ხშირად, დნმ ნიმუში, რომელიც გამოიყენება განსახილველ გენეტიკურ ტესტში, არის პირის ღრუს ნაცხი ბამბის ჩხირის გამოყენებით (ლოყის შიდა ბოკალური ეპითელიუმის ნიმუშის აღება), ან პოპულარულად ნერწყვის ტესტი (სტანდარტული დნმ ნიმუში).
სად გავაკეთოთ დნმ ტესტი ნათესაური კავშირის დადგენაზე ბიძა (დეიდა) – ძმისშვილი (დისშვილი)
ნათესაური კავშირის დადგენაზე ბიძა (დეიდა) – ძმისშვილი (დისშვილი) დნმ ტესტი შეიძლება ჩატარდეს შემდეგი გზებით:
როგორ ხორციელდება ნათესაური კავშირის დადგენაზე ბიძა (დეიდა) – ძმისშვილი (დისშვილი)დნმ ტესტის ღირებულების გადახდა და შედეგების მიღება
დნმ ტესტი ნათესაური კავშირის დადგენაზე ბიძა (დეიდა) – ძმისშვილი (დისშვილი) თბილისი-ში
არსებობს სხვადასხვა სიტუაციები, როდესაც აუცილებელია ნათესაური კავშირის დადგენა ბიძას (დეიდას) და ძმისშვილს (დისშვილს) შორის თბილისი-ში. ანალიზი შეიძლება განხორციელდეს ანონიმურად (ანალიზში მონაწილეთა პირადობის დადასტურების გარეშე), ასევე შეიძლება განხორციელდეს სასამართლო მიზნებისთვის პროცესის ყველა მონაწილის სრული იდენტიფიცირებით.
ლაბორატორიას გააჩნია მაღალტექნოლოგიური აღჭურვილობა ნათესაური კავშირის დადგენაზე დნმ ანალიზის ჩასატარებლად, მაგრამ ეს არ არის ის მთავარი ფაქტორი, რის გამოც ჩვენი ლაბორატორია არის ნომერ პირველი საქართველოში დნმ-ის ტესტების ჩატარებაში. რაც მთავარია, ჩვენთან მუშაობენ საერთაშორისო დონის სპეციალისტები ნათესაური კავშირის დასადგენად დნმ ტესტირების სფეროში მრავალწლიანი გამოცდილებით.

ДНК-тест установление родства дядя (тетя) - племянник (племянница) в Тбилиси
Молекулярно-генетический центр «ДТЛ» проводит генетический ДНК тест на родство тетя (дядя) – племянник (племянница). Наш тест ДНК на родство устанавливает родственные отношения (родство) между близкими и дальними предполагаемыми родственниками.
Мы используем большое количество уникальных аутосомных маркеров, либо тест по Y – хромосоме, либо тест по мтДНК в зависимости от каждого конкретного случая. Ведь в разных ситуация требуется использовать разные методики. ДНК анализ на установление родства между дядей (тетей) и племянником (племянницей) раньше требовал наличие дополнительных участников теста.
Лаборатория использует в своих анализах самые современные методы и протоколы ДНК исследований, благодаря чему наличие дополнительных участников не требуется и позволяет достигать наибольшую точность.
В каких случаях проводят ДНК анализ установление родства дядя (тетя) - племянник (племянница)
Существует много ситуаций при которых требуется сделать ДНК-тест тетя (дядя) – племянник (племянница), вот некоторые из них:
- Установление отцовства, в том случае если нет доступа к предполагаемому отцу
- Определение близкого родства
- Определение дальнего родства
- Назначение опекунства
- Установить национальность
- Необходимо официальное экспертное заключение, судебно-генетическая экспертиза, проведение судмед ДНК экспертизы для дальнейшего обращения в любые государственные органы (суд, ЗАГС, органы опеки, для вступления в права на наследство, раздел имущества между сторонами судебного разбирательства и получения алиментов).
Как сделать ДНК-тест установление родства дядя (тетя) - племянник (племянница)
Процесс взятия пробы ДНК участников для проведения анализа ДНК на установление родства между дядей (тетей) и племянником (племянницей) полностью безболезненна и занимает около 4-6 минут. Довольно часто образцом ДНК, который используют в рассматриваемом генетическом тесте является ротовой мазок при помощи ватной палочки (забор защечного буккального эпителия), в народе тест по слюне (стандартная проба ДНК)
Где сдать ДНК-тест установление родства дядя (тетя) - племянник (племянница)
Сдать ДНК-тест на установление родства дядя/тетя - племянник/племянница возможно:
Как оплатить ДНК тест установление родства дядя (тетя) - племянник (племянник (племянница) и получить результаты
Существуют разные ситуации, когда требуется установить родство между дядей (тетей) и племянником (племянницей) в Тбилиси. Анализ может проводиться анонимно (без подтверждения личностей участников анализа), а также может быть исполнен для судебных целей с полной идентификацией всех участников процесса.
Лаборатория имеет высокотехнологичное оборудование для проведения ДНК анализа на установление родства, но даже не это является главным фактором того, почему наша лаборатория является №1 в Грузии в проведении тестов ДНК. А главным является то, что у нас работают специалисты международного уровня, обладающие многолетним опытом в области ДНК тестов на определение родства.