დნმ ტესტი ნებისმიერი ნათესაური კავშირის დასადგენად
მოლეკულური გენეტიკის ცენტრი «DTL» ატარებს გენეტიკურ დნმ ტესტებს ყველა სახის ნათესაური კავშირის დასადგენად. ჩვენი დნმ ტესტები ნათესაური კავშირის დასადგენად ადგენს ნათესაურ კავშირებს (ნათესაობას) ახლო და შორეულ სავარაუდო ნათესავებს შორის. ჩვენ ვიყენებთ უამრავ უნიკალურ აუტოსომურ მარკერებს, ან Y ქრომოსომის ტესტებს ან მტდნმ ტესტებს, თითოეული კონკრეტული შემთხვევის შესაბამისად. ვინაიდან სხვადასხვა სიტუაცია სხვადასხვა ტექნიკის გამოყენებას მოითხოვს. მაგალითად, დნმ ანალიზებს და-ძმებს, ბებიებსა და შვილიშვილებს, ბიძებსა და ძმისშვილებს, დისშვილებს შორის ნათესაური კავშირის დასადგენად და ა.შ. ჩვენ ვასრულებთ უმაღლესი სიზუსტით 99,99999%-მდე. დნმ-ის ანალიზები ნათესაური კავშირის დასადგენად ჩვენი სპეციალობაა!
რა შემთხვევაში ტარდება დნმ ანალიზი ნათესაური კავშირის დასადგენად
არსებობს მრავალი სიტუაცია, როდესაც აუცილებელია დნმ-ის ანალიზის გაკეთება მამობის დასადგენად. სტატისტიკური მონაცემების მიხედვით, ყოველი მეექვსე მამაკაცი სხვის შვილს ზრდის. აქ მოყვანილია მხოლოდ რამდენიმე მიზეზი მამობის დადგენაზე დნმ ტესტის გასაკეთებლად:
- მამაკაცი არ არის დარწმუნებული, რომ ის არის საკუთარი შვილის ნამდვილი (ბიოლოგიური) მამა.
- ქალს ეჭვი ეპარება იმაში, თუ რომელი მამაკაცია მისი შვილის ნამდვილი მამა.
- მამის მხრიდან ბავშვის რომელიმე ნათესავი არ არის დარწმუნებული ბავშვთან ნათესაური კავშირის არსებობაში.
- აუცილებელია ოფიციალური ექსპერტიზის დასკვნა, სასამართლო გენეტიკური ექსპერტიზა, სასამართლო დნმ ექსპერტიზის ჩატარება აუცილებელია ნებისმიერ სახელმწიფო ორგანოებში შემდგომი მიმართვისთვის (სასამართლო, მმაჩი, მეურვეობის ორგანოები, სამემკვიდრეო უფლებებში შესვლისათვის, სასამართლოში მონაწილე მხარეებს შორის ქონების გაყოფისა და ალიმენტის მისაღებად).
ლაბორატორიას გააჩნია სრული აკრედიტაცია და სერტიფიცირება. დასკვნები სრული და განვრცობილია. გენეტიკური დნმ ექსპერტიზა ხდება მთავარი მტკიცებულება სამართლებრივ დავებში და მიიღება დაღესტნის ყველა სასამართლოსა და სამთავრობო უწყების მიერ.
როგორ გავაკეთოთ დნმ ტესტი ნათესაური კავშირის დასადგენად
სად გავაკეთოთ დნმ ტესტი ნებისმიერი ნათესაური კავშირის დასადგენად
ნათესაური კავშირის დასადგენად დნმ ტესტის გაკეთება შესაძლებელია:
როგორ ხორციელდება ნათესაური კავშირის დადგენაზე დნმ ტესტის ღირებულების გადახდა და შედეგების მიღება
დნმ ტესტი ნათესაური კავშირის დასადგენად თბილისი-ში
არსებობს სხვადასხვა სიტუაციები, როდესაც აუცილებელია ნათესაური კავშირის დნმ-ის მიხედვით. ანალიზი შეიძლება განხორციელდეს ანონიმურად (ანალიზში მონაწილეთა პირადობის დადასტურების გარეშე), ასევე შეიძლება განხორციელდეს სასამართლო მიზნებისთვის პროცესის ყველა მონაწილის სრული იდენტიფიცირებით.
ლაბორატორიას გააჩნია მაღალტექნოლოგიური აღჭურვილობა თბილისი-ში დნმ ანალიზის ჩასატარებლად ნათესაური კავშირის დასადგენად, მაგრამ ესეც კი არ არის მთავარი ფაქტორი, რის გამოც ჩვენი ლაბორატორია არის №1 დაღესტანში დნმ ტესტების ჩატარებაში. მთავარი კი ისაა, რომ ჩვენთან მუშაობენ ნათესაური კავშირის დასადგენად დნმ ტესტების სფეროში მრავალწლიანი გამოცდილების მქონე საერთაშორისო დონის სპეციალისტები.

• ДНК-тест установление любого родства (универсальный тест)
Молекулярно-генетический центр «ДТЛ» проводит генетические ДНК-тесты на родство всех видов. Наши тесты ДНК на родство устанавливают родственные отношения (родство) между близкими и дальними предполагаемыми родственниками. Мы используем большое количество уникальных аутосомных маркеров, либо тест по Y – хромосоме, либо тест по мтДНК в зависимости от каждого конкретного случая. Ведь в разных ситуация требуется использовать разные методики. Например, ДНК анализ на установление родства между братьями и сестрами, бабушкой и внуками, дядей и племянниками и т.д. мы выполняем с высочайшей точностью до 99,99999%. ДНК анализы на родство – это наша специализация!
В каких случаях проводят ДНК анализ установление родства
Существует много ситуаций при которых требуется сделать ДНК анализ на определение родства. Вот только некоторые причины сделать тест:
• Необходимо официальное заключение, судебно-генетическая экспертиза, проведение судмед ДНК экспертизы для дальнейшего обращения в любые государственные органы (суд, ЗАГС, органы опеки, для вступления в права на наследство, раздел имущества между сторонами судебного разбирательства и получения алиментов).
Лаборатория имеет полную аккредитацию и сертификацию. Заключения являются полными и развернутыми. Генетическая экспертиза ДНК на отцовство становится основным доказательством в судебных спорах и принимаются всеми судами и государственными учреждениями Грузии.
Как сделать ДНК-тест установление родства
Процесс взятия пробы ДНК участников для проведения анализа ДНК на установление родства полностью безболезненна и занимает около 4-6 минут. Довольно часто образцом ДНК, который используют в рассматриваемом генетическом тесте является ротовой мазок при помощи ватной палочки (забор защечного буккального эпителия), в народе тест по слюне (стандартная проба ДНК)
Где сдать ДНК-тест установление любого родства
Сдать ДНК-тест на установление родства по ДНК возможно:
Как оплатить ДНК-тест установление родства и получить результаты
ДНК-тест установление родства в Тбилиси
Существуют разные ситуации, когда требуется установить родство по ДНК. Анализ может проводиться анонимно (без подтверждения личностей участников анализа), а также может быть исполнен для судебных целей с полной идентификацией всех участников процесса.
Лаборатория имеет высокотехнологичное оборудование для проведения ДНК анализа на установление родства в Тбилиси, но даже не это является главным фактором того, почему наша лаборатория является №1 в Грузии в проведении тестов ДНК. А главным является то, что у нас работают специалисты международного уровня, обладающие многолетним опытом в области ДНК-тестов на определение родства.